Zapalniczka na benzynę czy na gaz?

Zapalniczki mogą działać z zastosowaniem różnego rodzaju paliwa. W tej najpopularniejszej odsłonie dostępne są na gaz bądź mieszankę gazu z innymi, łatwopalnymi substancjami. Nieco rzadziej, chociaż również powszechnie korzysta się z zapalniczek benzynowych. Poznaj ich najważniejsze różnice i zdecyduj się na akcesorium wedle własnych preferencji. 

 

Zapalniczka na benzynę 

 

Te najbardziej eleganckie, wręcz luksusowe zapalniczki są właśnie na benzynę. Ich największą zaletą jest to, że akcesorium jest inwestycją jednorazową, a samą zapalniczką na benzynę możemy posługiwać się wielokrotnie, wystarczy jedynie napełniać ją paliwem.

Zapalniczki na benzynę są znacznie trwalsze i niezawodne. Generowany płomień jest mocny, nie gaśnie pod wpływem podmuchów wiatru (zawsze można również wybrać zapalniczkę żarową). 

Co istotne, tego rodzaju zapalniczkę można napełniać samodzielnie. 

 

Zapalniczka na gaz 

 

Znajdziesz ją w każdym kiosku, supermarkecie czy na stacji benzynowej. Z reguły jest jednorazowego użytku, nie można jej napełniać, a po zużyciu gazu nadaje się po prostu do wyrzucenia. Zaletą takiej zapalniczki jest jej niska cena. 

Zapalniczki na gaz mogą być również wielorazowego użytku i można je z łatwością samodzielnie napełniać. Uznaje się jednak, że zapalniczki gazowe nigdy nie są tak niezawodne, jak te na benzynę. 

 

W rankingach najlepszych zapalniczek zawsze wygrywają zapalniczki na benzynę. Właśnie one zdobyły uznanie większości palaczy.