Kurtka zimowa damska długa

Źródło: https://perso.pl/

Długa ciepła kurtka zimowa damska z wypełnieniem naturalnym czy syntetycznym?

Aby kurtka zimowa damska była ciepła powinna być długa i ocieplana – ta kwestia nie podlega dyskusji. Jeśli przejrzysz okrycia zimowe dostępne w naszym sklepie, łatwo zauważysz, że oferujemy zarówno kurtki z wypełnieniem z naturalnego puchu i pierza, jak i kurtki z puchem syntetycznym. Nie wiesz, który wariant jest lepszy? Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy model ma swoje zalety. Poniżej przedstawiamy, jakie aspekty z pewnością warto wziąć pod uwagę. Jeśli masz jednak jakieś pytania, skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, w której znajdują się nie tylko kurtki, ale również płaszcze, komplety, spodnie, żakiety, sukienki czy T-shirty.

Wypełnienie naturalne

Natura dała nam świetny surowiec do wypełniania zimowych kurtek, śpiworów czy pościeli. Naturalny puch to najlepszy izolator, który za sprawą swojej budowy gromadzi pęcherzyki powietrza, stanowiąc doskonałą barierę dla otaczającego nas chłodu. Puch jest lekki i sprężysty. Kurtka z takim wypełnieniem może więc wydawać się okryciem bardzo delikatnym, ale na pewno nie pozwoli zmarznąć nawet podczas siarczystej zimy. Dlaczego więc powstał puch syntetyczny? Między innymi z tego względu, że ten naturalny może alergizować.

Wypełnienie syntetyczne

Okrycie z puchem syntetycznym nadal jest ciepłe i lekkie – choć nie tak lekkie jak model z puchem naturalnym. Zaletą takiego wypełnienia jest natomiast brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej u osób wrażliwych oraz większa odporność na wilgoć. Kurtkę z syntetycznym puchem łatwiej jest utrzymać w czystości, ponieważ woda nie zagraża kondycji takich włókien. Syntetyczne wypełnienie jest też łatwiejsze do prawidłowego wysuszenia. Takie okrycie można zatem bez obaw samodzielnie prać w pralce. Oczywiście, prać można też kurtki z wypełnieniem naturalnym, ale należy przestrzegać przy tym kilku bardzo ważnych zasad, które pozwolą uniknąć zbrylenia ocieplenia.