Jakie zasłony wybrać do kolorowych ścian?

Dekorując pokój z kolorowymi ścianami, musisz rozważyć, jakie zasłony zamierzasz powiesić. W zależności od koloru ścian, istnieje kilka sposobów, które można wybrać – możesz albo wybrać, aby dopasować kolor (co zawsze wygląda dobrze, ale może być trudne, jeśli ściana jest jasna) lub kontrast (który pozwala ścianie wziąć główną scenę). Oto kilka przykładów dla kilku popularnych kolorów:

Czerwony – Jeśli masz czerwone ściany, powinieneś szukać zasłon, które nie są czerwone. Jeśli lubisz czerwień, ale nie chcesz, aby była głównym punktem Twoich dekoracji okiennych, spróbuj zieleni morskiej lub żółci jako koloru akcentu.

Żółty – Żółty jest trudny, ponieważ jest zarówno ciepłym, jak i zimnym kolorem. Jeśli wybierzesz żółte zasłony, powinny być one bardzo lekkie, aby dopełnić ciepło ściany. Żółto-szary lub oliwkowa zieleń również byłyby świetnym wyborem.

Niebieski – Niebieski jest inny podstępny jeden! Niebieski to nie tylko najczęstszy kolor używany w dekoracji (pomyśl o niebieskich dżinsach), ale także jeden z najczęstszych kolorów w naturze. Więc kiedy wybierasz zasłony do niebieskiego pokoju, trzymaj się czegoś naturalnego – lnu lub bawełny, która wygląda pięknie na tym tle.

Więcej artykułów na temat wnętrz znajdziesz na stronie https://roomstour.pl/ .