Kiedy wymienić opony na zimowe?

Jazda zimą może być zdradliwa, a jeśli mieszkasz w klimacie, w którym temperatura regularnie spada poniżej zera, ważne jest, abyś wyposażył swój samochód w opony zimowe. Ale kiedy należy je wymienić? Odpowiedź zależy od kilku czynników, ale podstawowa zasada mówi, że należy je wymienić na początku ich drugiego sezonu – czyli jeśli założysz je w październiku lub listopadzie i zdejmiesz w kwietniu lub maju, wytrzymają do następnego października lub listopada.

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wymianie opon zimowych, jest ilość kilometrów przejechanych na tych oponach. Jeśli zbliżasz się do 50 tys. km na swoich oponach, prawdopodobnie należy je wymienić. Duża część zużycia wynika z regularnego, codziennego użytkowania, więc jeśli założysz opony zimowe i będziesz na nich jeździł tylko przez miesiąc lub dłużej, zanim je zdejmiesz, prawdopodobnie nie będą tak trwałe, jak gdybyś jeździł na nich przez cały rok.

Możesz również stwierdzić, jak bardzo zużyte są Twoje opony zimowe, patrząc na ich bieżnik. Chcesz zobaczyć co najmniej 2/32 bieżnika – każda mniejsza ilość oznacza, że czas je wymienić. Więcej motoryzacyjnych artykułów znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/ .