Jaki kształt paznokci wybrać?

Kształty paznokci to świetny sposób na komunikację za pomocą rąk. Podobnie jak ubrania, które nosisz, uśmiech, który nakładasz i słowa, które wybierasz, kształt paznokci może pomóc ci powiedzieć coś o tym, kim jesteś.

Najczęściej spotykane kształty paznokci to: okrągły, kwadratowy i łezka. Kształt kwadratowy jest najbardziej stereotypowo męski. Jest on często spotykany u mechaników samochodowych i pracowników budowlanych, którzy używają swoich rąk jako narzędzi do wykonywania pracy. Inne zawody, które mogą mieć kwadratowe paznokcie to stróże prawa i lekarze, którzy muszą być w stanie mocno trzymać pewne rzeczy.

Okrągły kształt jest bardziej kobiecy w wyglądzie ponieważ ma więcej krzywizn niż kształt kwadratu lub łezki. Można go również uznać za młodzieńczy lub niewinnie wyglądający. Ten kształt jest powszechny wśród aktorek i modeli, ponieważ daje wrażenie, że nie ukrywają niczego pod długimi wypielęgnowanymi paznokciami.

Kształt łezki znajduje się gdzieś pomiędzy męskim a kobiecym wyglądem. Jak każdy inny kształt paznokci, może on wyglądać kobieco gdy jest pomalowany na jasny odcień lub męsko gdy jest pomalowany na ciemno. Jest to również bardzo popularny kształt dla muzyków, ponieważ wygląda „cool” z strunami gitarowymi owiniętymi wokół nich podczas występów lub sesji nagraniowych. Więcej podobnych artykułow znajdziesz na stronie https://sportygirl.pl/ .