Jak klimatyzacja wpływa na nasze zdrowie?

Klimatyzacja to miecz obosieczny. Może być niezwykle pomocna w zapewnieniu nam komfortu, gdy na zewnątrz jest gorąco, ale może też mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie

Osoby pracujące w budynkach z klimatyzacją są zazwyczaj mniej wydajne, ponieważ czują się zbyt komfortowo i przez to są senne. Ale co ważniejsze, zostało to powiązane z niektórymi chorobami, takimi jak astma, zapalenie oskrzeli, a nawet rak! Przyczyna tych negatywnych skutków prowadzi nas z powrotem do początku procesu: jak działa klimatyzacja? 

Klimatyzatory wykorzystują czynniki chłodnicze, które zmieniają się z cieczy w gaz, gdy temperatura się obniża. Te czynniki chłodnicze to toksyczne substancje chemiczne, które uwalniają się do powietrza, dlatego ludzie, którzy pracują w budynkach z klimatyzacją, często mają problemy z oddychaniem. Ponadto te substancje chemiczne są regulowane przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA) i muszą być odpowiednio utylizowane. Jednak nie wszystkie firmy pozbywają się ich zgodnie z wymogami – ich utylizacja jest kosztowna, a czasami firmy po prostu nie zawracają sobie głowy lub nie wiedzą, co powinny z nimi zrobić. W ten sposób, oprócz przyczyniania się do astmy i innych problemów z oddychaniem, te niebezpieczne chemikalia są również uwalniane do środowiska, gdzie mogą wpływać na dzikie zwierzęta i powodować szkody w delikatnej równowadze przyrody. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://funokay.pl/ .