Jakie ćwiczenia wykonywać w ciąży?

Ciężko jest myśleć o ciąży jako o czasie fitnessu. Z poranną chorobą, wyczerpaniem i spuchniętymi stawami, może się wydawać, że to ostatnia rzecz, o której myślisz. Ale ciąża to również czas szybkiej fizycznej transformacji – i ta transformacja musi być uwzględniona.

Zdrowa ciąża to taka, która jest pełna energii i ekscytacji, a nie taka, w której tkwisz w łóżku ze zgagą lub nie możesz podnieść głowy z poduszki, ponieważ czujesz się zbyt zmęczona. Oznacza to aktywną rolę w kształtowaniu zdrowia dziecka poprzez przejęcie kontroli nad własnym ciałem. A jaki jest lepszy sposób na przejęcie kontroli niż ćwiczenia?

Przyjrzyjmy się niektórym powodom, dla których ćwiczenia w czasie ciąży są tak ważne:

Korzyści dla mamy: Od redukcji stresu do poprawy nastroju i nie tylko, ćwiczenia mogą pomóc Ci poczuć się lepiej o sobie. Będziesz lepiej spać, mieć więcej energii i cieszyć się wzrostem samooceny, która pomoże Ci przez te dziewięć miesięcy (i nie tylko!). Korzyści dla dziecka: Zdrowa mama równa się zdrowemu dziecku. Angażując się w regularne ćwiczenia, pomagasz zapewnić, że Twoje dziecko urodzi się ze zdrową wagą i będzie miało mniej problemów podczas porodu. Ćwiczenia pomagają również poprawić przepływ krwi w całym organizmie, w tym w macicy i pępowinie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .