Jak stworzyć sobie dobre warunki do pracy zdalnej?

Kiedy pracujesz zdalnie, możesz być wszędzie – w swoim mieszkaniu, w kawiarni, a nawet na plaży. Kiedy pracuję zdalnie, lubię przebywać w swoim mieszkaniu, gdzie mogę się rozłożyć i mieć swoją własną, wygodną przestrzeń. Nie jestem jak wiele osób, które potrzebują dużo bodźców wokół siebie, gdy pracują; wolę ciszę i spokój. Więc kiedy pracuję zdalnie, naprawdę skupiam się na tym, aby moje mieszkanie było ustawione w takim środowisku: żadnych rozpraszaczy, żadnych mediów społecznościowych, tylko ja i mój ekran komputera.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest odpowiednia temperatura – utrzymuję ją na zimnym poziomie. Niektórzy mogą pomyśleć, że to dziwne, ale dzięki temu jestem czujny i nie czuję się zbyt komfortowo, jeśli jest tu zbyt ciepło. Jeśli masz klimatyzację lub wentylator, którego lubisz używać, to świetnie! Cokolwiek sprawia, że czujesz się komfortowo jest tym, czego powinieneś używać.

Aby zablokować wszelkie hałasy z innych pomieszczeń lub z zewnątrz (jeśli pracujesz w domu), zawsze zakładam słuchawki z redukcją szumów i włączam muzykę, która pomaga mi się skupić: muzyka klasyczna lub instrumentalne ścieżki dźwiękowe są świetne (o ile nie są to ścieżki filmowe z tekstami). Więcej artykułów na temat pracy zdalnej znajdziesz na stronie https://becomedia.pl/ .