Czym jest biathlon?

Biathlon to sport łączący biegi narciarskie i strzelanie z karabinu. Biathloniści, którzy są znakomitymi sportowcami, ścigają się z czasem w dwóch wyścigach na wyznaczonej trasie. 

Jedna konkurencja odbywa się na torze, druga na trasach narciarskich. Podczas narciarskiej części wyścigu, biathloniści muszą użyć karabinu, aby trafić w cele w różnych odległościach wzdłuż trasy (nazywane celami stojącymi), jak również w dół zasięgu każdego celu stojącego (nazywane celami leżącymi). Najlepsi zawodnicy w każdym wydarzeniu otrzymują punkty na podstawie ich wyników i miejsca na mecie.

Biathlon jest popularny w północnych klimatach, takich jak Skandynawia i Rosja, gdzie królują sporty zimowe. Biathlon jest jednym z niewielu wydarzeń olimpijskich, które powstały w XIX wieku – był częścią Światowych Igrzysk, które odbyły się w Oslo w 1914 roku i w Antwerpii w 1920 roku. Obecnie biathlon jest rozgrywany na wszystkich poziomach na różnych dystansach: długim (15km), średnim (10km) i sprinterskim (5km). Więcej artykułów o sporcie znajdziesz na stronie https://jasportowiec.pl/ .