Jakie są zalety leasingu i jak znaleźć najbardziej dla nas odpowiedni?

Gdy zastanawiamy się nad skorzystaniem z leasingu samochodu, to musimy dokładnie sprawdzić wszelkie oferty. Pomocna będzie na pewno porównywarka leasingowa. Jednak zanim porównywarka leasingowa wskaże nam najlepsze dla nas oferty przekonajmy się jakie są zalety leasingu samochodu. Koniecznie o tych plusach musimy wiedzieć.

Pierwsza kwestia to na pewno ulgi podatkowe. Jako leasingobiorca mamy prawo wpisania wysokości rat leasingu w nasze koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to na pewno bardzo duża przewaga nad pożyczka gotówkową, czy też kredytem. Kolejna kwestia to prostota oraz dostępność. Leasing samochodu jest bardzo prosty do otrzymania. Cały proces jest bardzo jasny oraz przejrzysty.

Możemy do tego liczyć na niższe koszty. Zaletą samochodu w leasingu jest zwolnienie z podatku PCC, jak i akcyzy samochodowe. Zatem bardzo możliwe jest, że suma wszelkich naszych opłat okaże się niższa, od kosztów zakupu tego samego pojazdu. Nie możemy zapomnieć o możliwości wykupu w korzystnej cenie. Często dużym plusem samochodów w leasingu jest ich możliwość wykupienia do użytku dalszego po zakończeniu umowy, w cenie poniżej rynkowej wartości.

Na sam koniec wspomnijmy o promocjach oraz ofertach specjalnych. Na pewno opłaca się sprawdzać na bieżąco wszelkie specjalne oferty leasingu samochodów, jak i oferty aktualne u leasingodawcy. Będziemy mieć dzięki temu możliwość skorzystania z limitowanych oraz atrakcyjnych rozwiązań.