Jaką wielkość sejfu potrzebujesz?

Przechowywanie bezpieczne drogocennej biżuterii oraz ważnych dokumentów zapewniają nam sejfy domowe. Jakie wyróżniamy rodzaje z uwagi na ich wielkość? Jaka wielkość sejfu jest nam potrzebna? Czy zastanawialiście się nad typem zamków oraz sposobem montażu. Poniżej zawarliśmy kilka bardzo cennych wiadomości odnośnie sejfów do domowego użytku.

Sejfy domowe podzielić możemy ze względu na kilka aspektów. Jest to metoda instalacji, miejsce, przeznaczenie, jak i funkcjonalność. Sejfy mogą być niewielkie, w których zmieścimy biżuterię oraz paszport, a mogą być bardzo duże na dzieła sztuki, czy też broń. W związku z powyższym wyodrębnić można sejf ścienny, podłogowy, jak i meblowy.

Zacznijmy od sejfu ściennego. Jak nam wskazuje sama nazwa należy go wmurować w ścianę. Jest on wyposażony w kołnierz odpowiedni wokół przedniego panelu, jak i kotwy, które to pozwalają na zamontowanie trwałe w murze. Kolejny rodzaj sejfów to sejf podłogowy. W przypadku nieco większych modelu unieruchamia się jej montaż poprzez montaż do stropu, czy też posadzki. Dużą popularnością cieszy się także sejf meblowy. Naśladuje on mebel, który stanowi część chociażby naszej domowej biblioteczki.

Ważne jest to, aby mały albo też średni model był w sposób odpowiedni zamontowany. W taki sposób uda się nam zapobiec jego kradzieży razem z zawartością. Wmurowany w ścianę przynosi naprawdę dobre zabezpieczenie dla modnych ścianek bocznych. Pozwala to na zaprojektowanie ścianki na cieńsze. Wpływa to oczywiście na samą cenę produktu.