Jaką wielkość basenu wybrać?

Basen w ogrodzie jest niezmiernie ciekawą opcją. Bardzo ta opcja nas do siebie przekonuje. Nie da się ukryć, że chętnie zażywamy kąpieli słonecznych, gdy termometr pokazuje powyżej trzydzieści stopni. Mamy jednak dosyć duży problem. O co chodzi? Nie wiemy kompletnie, jak duży basen wybrać. Jak najlepiej się zdecydować na konkretny rozmiar basenu?

Mniejsze baseny

Gdy z naszego ogrodowego basenu będą korzystały głównie małe dzieci, to nie stawiajmy od razu na ogromny basen 366×76 centymetrów. Dla małych dzieci taki basen jest niebezpieczny. Trzeba cały czas mieć dzieciaczki na oku. Aby dzieci i jednocześnie my z tym wszystkim mogliśmy poczuć się bezpieczniej, warto wybrać baseny mniejszych rozmiarów. Możliwości jest sporo. Nie tylko można postawić na standardowe małe baseny dla dzieci, ale można także postawić na baseny z dodatkami. O czym mowa? Mowa o basenach ze zjeżdżalniami, piłeczkami, a także innymi gadżetami.

Większe baseny

Gdy mamy większe dzieci, czy też z basenu korzystać będą osoby dorosłe, to powinniśmy postawić na większe baseny. Takimi basenem jest basen 366×76 centymetrów. Oczywiście w sklepach są dostępne jeszcze większe baseny, ale tak naprawdę wydaje się, że powyższy basen jest wystarczający. Spokojnie może się w nim kąpać cała nasza rodzina.

W zestawie do basenu jest także dołączona również pompa do filtrowania wody. W takim basenie mieści się już sporo wody, a więc należy zadbać o to, aby woda została utrzymana w czystości. Wymiana takiej ilości wody jest nieco problematyczna, a my nie chcemy robić sobie tego typu problemów z wodą.