Fotowoltaika

Więc słyszałeś o energii słonecznej, ale nie jesteś pewien, co to jest. Może to tylko moda, a może to coś, co będzie przestarzałe za kilka lat. Może obawiasz się kosztów i tego, jak wiele pracy wymagałoby rozpoczęcie pracy z fotowoltaiką.

Ale poczekaj chwilę! Fotowoltaika jest rzeczywiście super łatwe do zainstalowania i utrzymania, i mogą być wykonane w przystępnej cenie punktu. A czy wspomnieliśmy, że są one przyjaznym dla środowiska sposobem wytwarzania energii elektrycznej? Dlaczego więc nie zdecydować się na fotowoltaikę?

Co to jest fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne są wykonane z płytek krzemowych. Kiedy światło uderza w te płytki, uwalniane są elektrony, które przepływają przez przewody przymocowane do paneli i tworzą energię elektryczną dla Twojego domu lub firmy. To już wszystko!

Jak działa fotowoltaika?

Słońce dostarcza energię do Twojego domu lub firmy poprzez światło słoneczne uderzające w panele fotowoltaiczne zainstalowane na dachu lub w podwórzu. Światło słoneczne powoduje przepływ elektronów w tych panelach przez połączone z nimi przewody; w ten sposób powstaje energia elektryczna.

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę?

Fotowoltaika jest świetnym sposobem na ochronę środowiska naturalnego, a także Twojego portfela. Niemal wszystkie domy mają dachy; więc po co nie wykorzystać tej powierzchni do produkcji energii elektrycznej dla siebie i swojej rodziny? W rzeczywistości możesz zainstalować panele fotowoltaiczne na ziemi lub w ogrodzie, jeśli nie masz dachu.

Magazyn energii elektrycznej

Rozważ magazynowanie energii elektrycznej, którą produkujesz. Można to zrobić na wiele sposobów. Jakie są Twoje cele? Czy chcesz całkowicie uniezależnić się od sieci energetycznej? A może chcesz mieć zapasowe źródło energii w razie awarii? Pamiętaj, że istnieje kilka opcji, a my chętnie pomożemy Ci je przeanalizować. Sprawdź magazyn energii