Ile razy przed oddaniem tekstu należy go przeczytać?

Niezależnie od tego, czy piszesz referat, esej, news czy raport z badań do szkoły, nie da się tego uniknąć: będziesz musiał dużo czytać. Z dużym prawdopodobieństwem twój instruktor będzie wymagał, abyś sam spisał przeczytane teksty, a następnie oddał je do sprawdzenia. Ale ile razy należy je przeczytać przed oddaniem?

Jeśli prowadzący zajęcia podał konkretne instrukcje, ile razy należy przeczytać tekst, to należy się do nich stosować. W przeciwnym razie, oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować:

1) Przeczytaj tekst raz. Dość powiedzieć.

2) Przeczytaj tekst dwa razy. Za drugim razem nie martw się o pełne zrozumienie tego, co się dzieje; zamiast tego skup się na notowaniu nowego słownictwa lub rzeczy, które były dla Ciebie ważne za pierwszym razem. To drugie czytanie jest również dobrą okazją dla twojego umysłu, aby rozbić te części tekstu, które były gęste od informacji i stworzyć połączenia między różnymi tematami i różnymi punktami, które autor przedstawił.

3) Przeczytaj tekst trzy razy. W tym momencie powinieneś być w stanie wrócić do tekstu i wychwycić większość szczegółów bez większych problemów. Możesz nawet spróbować przejrzeć tekst po raz czwarty, jeśli chcesz. Więcej informacji na temat pisania znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/ .